Babarczi Szilveszter

2. hegedű

Zenekari oldalaink webmestere, 2013. április 6-tól egyesületünk pénztárosa, 2019. június 18-tól elnöke.

A zenekar munkájában a kezdetektől részt veszek. Kezdetben a 3. hegedűben, majd 2008-tól Baky Laci barátom mellett "erősítem" a 2. hegedű szólamot. Mindketten - talán túlzások nélkül mondható - kedvenc tanítványai voltunk Lakó Sanyi bácsinak.

dr. Baráth Éva

Barát Éva - brácsabrácsa 2016-tól 2017-ig, majd 2021-től.

dr. Baráth Éva vagyok, ladánybenei gyógyszerész. Három felnőtt fiam és öt kicsi unokám van. Mindent szeretek, aminek a zenéhez és a mozgáshoz köze van. 6 éve néptáncolok, fél éve kezdtem a swing alapjait tanulni.

Amióta az eszemet tudom, dudorászgatok, fütyörészgetek, énekelek. Jelenleg a Szent Miklós Kórusban énekelek. Gyerekkoromban 4 évig hegedültem, aztán elcsábított az úszás, amit máig is gyakorlok. Kulcsár Erika szerettette meg velem a Brácsát. 4 évig játszottam az akkor még általa vezetett zenekarban a GAMF-on. Most újból tudtam csatlakozni a munkához.

Mindig tanulok valamit, amivel jobbá, szebbé válik a zenélésem. Nagy örömet ad nekem, ha akár a táncban, éneklésben, zenélésben megérezhetem a harmóniát. Köszönöm a Zenekar tagjainak azt a segítséget, hogy ezt együtt élhetem át velük.

dr. Lázár János

3. hegedű, 2019. június 18-tól egyesületünk pénztárnoka.

Talán 8 éves lehettem, amikor szüleim az Állami Zeneiskolába beírattak. Kovács Márta Tanárnőnél kezdtem tanulni hegedülni. Szegény Márta Néninek sok-sok türelemre volt szüksége, mert a gyakorlás nem volt az „erős oldalam”. Közel 50 év távlatából hálás szívvel mondok köszönetet mindenért.

A Piarista Gimnáziumban Takács Ervin atya kamarazenekarában éreztem rá először a közös muzsikálás „ízére és hangulatára”.

dr. Spáda Marianna

Brácsa 2019-ig, külföldi munkája miatt azóta alkalmanként.

Zenekarunk alapító tagja, 2013. április 20-tól 2019. június 18-ig egyesületünk titkára és jogtanácsosa.

1980-tól kezdtem zenekarban zenélni a Lakó Sándor Kamarazenekar létrejötte előtti, eredeti – Sanyi bácsi féle – zenekarban. Először a III. hegedű szólamban, mert nem voltam valami eminens a Zeneiskolában. Szegény Sanyi bácsi – és még vagy 5 másik kedves emlékű tanárom hiába fáradozott – tényleg csak az alapokat sikerült elsajátítanom.

dr. Terebessy Károly

1. hegedű 2021-től

Negyedik osztályos koromban kezdtem hegedülni, tanárom Kaveczky Ferenc volt. Az Ének-Zenei Általános Iskolába jártam, majd a Katona József Gimnázium ének-zene tagozatos osztályában érettségiztem. Már a gimnáziumban is zenekarban hegedültem, amit később a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetemen is folytattam. A zenéléstől eleinte orvosi munkám mellett sem szakadtam el teljesen, a GAMF zenekarban hegedültem, Lakó Sándor vezénylése alatt. Később munkám miatt sajnos hosszabb kihagyás következett, de néhány évvel ezelőtt ismét csatlakoztam az Lakó Sándorról elnevezett kamarazenekarhoz, első hegedűsként. 

Érsek Lajos

1. hegedű 2021-től, koncertmester, zeneszerző

Tanulmányait Csongrádon kezdte Bagossy Gábornál. Olyan sikerrel vette az akadályokat, hogy a településen lévő műkedvelő zenekar tagja lett 11 évesen. Zenei pályáját Szegeden a Konzervatóriumban kezdte hegedű szakon. Az itt működő zenekar is a tagjává választotta. Érettségi után tanulmányait a Tanárképző Főiskolán folytatta. Ezt azonban anyagi okok miatt nem tudta befejezni. Szülei nem tudták támogatni gyermeküket.

Polgári foglalkozása mellett több könnyűzenei együttest is alapított, ahol gitáron és basszusgitáron is játszott. Az első szerzeményei is ebből az időszakból valók.

A komolyzenével való újbóli találkozását a Csongrádon működő Művelődési Ház igazgatói tisztének köszönheti. Az itt működő együttesével és a nekik írt szerzeményeivel Szolnokon is bemutatkozhatott.

Horváthné Fodor Éva

2. hegedű szólamvezető 2017-től, a művészeti vezető helyettese, korrepetítor.

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végeztem,hegedűtanári diplomát szereztem. Főállásban a Kecskeméti M.Bodon Pál Zeneiskola hegedűtanára voltam 40évig. Mellette játszottam a Kecskeméti Szimfonikus Zenekarban és a Kecskeméti Katona József Színház zenekarában 36 évig.

Alapító tagja voltam az M.Bodon Pál Zeneiskola Tanári Zenekarának és a Chorhidea Kamarazenekarnak is, amelynek most is részese vagyok. A Lakó Sándor Kamarazenekar tiszteletbeli aktív tagja vagyok.

Kincses Sándorné

Kincses Sándorné - gordonkagordonka 2016-tól.

7 éves koromban döntöttem el, hogy gordonkázni fogok. Seöbö Ildikó tanárnőnél tanultam az ÁZI-ban 14 évig. A Kodály Zoltán Ének-Zenei Általános Iskola és Gimnáziumban végeztem, 79-ben érettségiztem.

Bár nem lettem gordonka tanár (annak készültem), az élet más területre sodort, ma már saját tulajdonú cégem van, melyben  férjem és két felnőtt fiam is aktívan részt vesz. A zene, a gordonka  mindig is része volt az életemnek, kisebb nagyobb kihagyásokkal a Lakó Sándor tanár úr által vezetett zenekarokban játszottam.  Először az ÁZI zenekarában, később a GAMF Kamarazenekarban évtizedekig, ma pedig a Lakó tanár úr nevét viselő zenekarban.

A gordonka, a zene mindig az életem része volt, ma is része és része is fog lenni.

Kiss Ágnes

Kiss ÁgnesGordonka 2022-től. 2023. június 23-tól az elnökség tagja.

Seöbő Ildi néni adta a kezembe a csellót, ő küldött el anno a Lakó Sanyi bácsi által vezetett GAMF zenekarba. Több évtized elteltével ismét itthon, ismét csellóval a kezemben találtam magam ebben az elfogadó kis közösségen Erika kiváló szakmai vezetésével. Nagyon köszönöm!

Kovács Béla

Kovács BélaBrácsa 2018-tól, 2023. június 23-tól egyesületünk titkára.

Az Állami Zeneiskolában továbbképzős évem alatt brácsázni tanított Lakó Sándor tanárúr. Amikor jártasságot szereztem ezen a hangszeren, bevitt a Kecskeméti Szimfonikus Zenekarba, ahol középiskolás diákként betekinthettem a klasszikus zeneirodalomba.

A Közgazdasági Egyetemre való fölvételizésem nem sikerült, viszont az akkor induló Szombathelyi Tanárképzőre pótfelvételivel fölvettek. Itt matematika-énekzene szakon végeztem, de párhuzamosan az ottani Szimfonikus Zenekarba is bevettek tuttistának.

Kecskemétre visszakerülve 10 éven keresztül tagja voltam az itteni zenekarnak. Egy kézsérüléses baleset miatt évtizedekig nem volt kezemben a hangszer, míg többszöri invitálás után 5 éve ismét muzsikálok a Lakó Sándor Kamarazenekarban, remélve, hogy nem csak nekem okoz örömet a közös muzsikálás.

Kulcsár Erika

Kulcsár Erikagordonka 2019-től, 2021-től művészeti vezető.

Kulcsár Erika nem ismeretlen a zeneszerető közönség előtt. A kecskeméti Kodály Iskolát követően Debrecenben, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Tanárképző Intézetében folytatta tanulmányait, ahol 1991-ben zeneiskolai gordonkatanári, majd 1992-ben zeneiskolai szolfézstanári diplomát szerzett. 1993-tól folyamatosan részt vett különböző zenekarok munkájában, Lakó Sándorral és Róbert Gáborral is többrétű munkakapcsolatban állt. Az évek alatt számos újabb képzésen részt vett: többek között drámajáték-vezető tanfolyamot végzett, ének-zene mesterszakon diplomázott, közoktatás-vezető, majd mentortanári szakvizsgát tett, a pedagógusminősítő rendszerben mesterpedagógus fokozatot szerzett.

 

Lázár Miklós

3. hegedű 2020-tól

Ifjú gyermekkoromban kezdődött. Szeretett Jancsi és István bátyámnak sűrűn keresztbe tettem, ezért párszor elhegedültek. Majd megszületett Gyuri öcsénk, akit viszont szerettem húzni-vonni.

Valahogy így indult....!
Gyantázni már később kezdtem.

Pálinkásné Kócsó Mária

1. hegedű. 2019. június 18-tól 2023. június 23-ig egyesületünk elnökségi tagja.

Zenekarunk alapítója Lakó Sándor - hegedűs társam volt egykor Kecskeméten az Állami Zeneiskolában, majd a Szimfonikus Zenekarban. - az általa vezetett GAMF zenekarában muzsikáltam alkalmanként. 2004- ben (nevét felvevő) újjáalakult kamarazenekar egyik alapítója voltam azóta is hű tagja vagyok.

Napjaim fontos életeleme a zene, a heti rendszeres próba, a fellépések a kórus és zenei barátaimmal töltött közös programok.

- Első zenei indítást szüleimtől kaptam, az alsós tanító (Lugossy Istvánné) javasolta hogy jelentkezzek a zeneiskolába, ahol Sipos Károly szolfézs- és Domján József hegedű órái mai napig szeretettel emlékezem. Domján tanár úr legjobb hangszeresei: Palotás József, Lakó Sándor ( idősebb zeneiskolás társaim) és jómagam szakmai bemutatók, kamarazene-találkozók rendszeres szereplői voltunk. A továbbképző tagozatot is végezve a Katona József Gimnázium ének tagozatán kórus -és zenekarban játszottam.

Papp Ágnes

papp agi 1Nagybőgő 2018-tól.

Nagybőgő-szolfézs tanárként évek óta tanítással foglalkozom. Szívesen mondtam igent 2018-ban, amikor felkértek, hogy vegyek részt a zenekar munkájában. Mindig egyfajta kikapcsolódást jelent nekem a zenekari próba és a koncerten való játék. Nagyon jól érzem magam ebben a vidám, jó lelkű csapatban. Örülök, hogy közreműködésemmel segíthetem a zenei tevékenységüket.

Simon András

Simon András2. hegedű

Egy régi álmom vált valóra, azzal, hogy immár együttesben játszhatom.
Kis iskolás - negyedikes - voltam általánosban a Kodály Z. zeneiskolában, és ott tanított hegedülni a Kaveczki F. bácsi. Szépen ment, jól haladtam...ám a nyolcadik osztály után be is fejeződött a zenetanulás! Az utóbbi három évben jött a gondolat hogy felfrissítsem a hegedülésről szerzett kevéske tudásom. A Kereki Nótások férfi kórusában - amelynek tagja vagyok - fel-fel merült a lehetősége hogy kéne hegedű-kíséret. Rajtam nem múlt, és bátorságot vettem ennek nyomán, hogy az LSKZ-ben - akik itt játszottak Kerekegyházán a tavasz-köszötő ünnepünkön, s én is láttam őket- nem lenne-e szükség hegedűsre?
Hálás vagyok, hogy a tagjaik közé fogadtak. Minden akaratommal igyekszem utolérni őket technikában, tudásban, emberségben!

Tüzes Gyuláné Szabó Márta

1. és 2. hegedű 2008-tól 2012-ig, 2016-tól 1. hegedű.

Kilenc éves koromban kezdtem el hegedülni. A zenére nagy ajándékként tekintek, bár csak amatőr muzsikus lehetek.

Jelenleg tanítóként dolgozom a Dunavecsei Református Kollégiumban, Szegeden pedig gyógypedagógiát tanulok.